Najlepsze serwisy z kursami online

Najlepsze serwisy z kursami online
/
/
Kursy i szkolenia
Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Kursy online to nie tylko kolejny papierek świadczący o ukończenia szkolenia, ale rzeczywiste umiejętności dające wiele korzyści w życiu zawodowym. Dlatego tak ważne jest znalezienie witryny, która wesprze Twój rozwój w profesjonalny sposób. 

Jeśli utknąłeś w domu na dłuższy czas, praca i relaks to nie jedyne rzeczy, które możesz robić. Jest to naprawdę świetna okazja, żeby przy pomocy internetu nauczyć się nowych rzeczy. Wiele stron polsko- i angielskojęzycznych oferuje teraz zajęcia i kursy online za darmo lub w promocyjnych cenach. Ten sposób pozwala na dopasowanie tempa nauki do własnych preferencji i ułatwia przyswajanie materiału. Sprawdza się także jako odskocznia w trakcie pracowitego dnia. Kursy online mogą obejmować chyba każdy temat, jaki przyjdzie Ci do głowy – od nauk ścisłych i technologii po sztukę, nauki humanistyczne i umiejętności miękkie jak kreatywność, komunikacja i samorozwój. Mogą też zapewnić Ci pomoc w napisaniu idealnego CV i listu motywacyjnego, jeśli szukasz lepszej pracy.

MasterClass

Platforma ta stała się popularna dzięki dwóm rzeczom. Pierwszą z nich jest potężna maszyna marketingowa działająca prężnie w większości mediów społecznościowych. Długotrwała promocja nie poszła jednak na marne, bo o MasterClass słyszał już chyba każdy. Drugą rzeczą, która wyróżnia tę platformę, są prowadzący. Gordon Ramsay uczy gotowania, Chris Hadfield mówi o kosmosie, Martin Scorsese tłumaczy, jak robi się filmy, a Margaret Atwood opowiada o kreatywnym pisaniu. Wszystkich nauczycieli jest ponad osiemdziesięciu. Trudno znaleźć drugi taki serwis, gdzie lekcje prowadzone są przez najwybitniejszych specjalistów w swoich dziedzinach. Każda lekcja podzielona została na krótkie fragmenty i bogata jest w materiały dodatkowe takie jak zeszyty ćwiczeń, wycinki tekstów czy przepisy kuchenne. Społeczność, która wytworzyła się wokół platformy, prowadzi aktywne dyskusje na omawiane tematy i wymienia się doświadczeniami, pomagając sobie nawzajem w projektach. MasterClass ma najwięcej kursów w dziedzinach związanych z filmem, gotowaniem, pisaniem, biznesem czy sztuką, więc nie jest najlepszym miejscem do nauki przedmiotów ścisłych. 

FutureLearn

Platforma FutureLearn to brytyjska spółka edukacyjna, która udostępnia otwarte kursy online pochodzące z uniwersytetów oraz instytutów naukowych z całego świata. Samo uczestnictwo w zajęciach jest darmowe, płatne jest wyłącznie uzyskanie certyfikatów i dyplomów potwierdzających ukończenie kursu. FutureLearn skupia się na tematach związanych z opieką zdrowotną i medycyną, IT oraz nauczaniem. Znajdziesz tam także kursy artystyczne i humanistyczne, ale jest ich mniej niż tych ścisłych. Platforma dzieli swoje zajęcia na krótkie lekcje, a wiele z nich można skończyć przy jednym posiedzeniu. Po pierwszym odpaleniu kursu masz do niego dostęp przez czternaście dni za darmo – w tym czasie możesz korzystać z niego bez przerwy. 

Udemy

Jedną z najbardziej popularnych i największych platform z kursami w sieci jest właśnie Udemy. Serwis ten nie ogranicza się do żadnych dziedzin i oferuje zajęcia z ogromnej liczby kategorii. Średnia cena kursu to około 15 dolarów, ale warto regularnie sprawdzać interesujące Cię tematy, bo na platformie często zdarzają się promocje i wyprzedaże. Udemy jest serwisem otwartym, gdzie każdy może wrzucić własny kurs i zostać tym samym nauczycielem online. Ma to swoje dobre i złe strony – liczba zajęć jest ogromna, ale nie wszystkie są dobrej jakości, dlatego tak ważny jest sprawnie działający na stronie system ocen. Przed zakupem danego zestawu lekcji przeczytaj komentarze uczących się z niego użytkowników – zabezpieczy Cię to przez ewentualnym marnotrawstwem pieniędzy i czasu. Platforma nie ma jeszcze zbyt wielu kursów w języku polskim, ale większość z nich posiada wbudowane napisy ułatwiające zrozumienie prowadzącego. Być może jest to okazja właśnie dla Ciebie – jeśli znasz się na czymś i jesteś w stanie zainteresować innych Twoim tematem, spróbuj nagrać o tym kurs. Na Udemy przydałoby się więcej języka polskiego. 

Skillshare

W serwisie Skillshare, podobnie jak w Udemy, kursy prowadzone są przez zwykłych ludzi, a nie celebrytów czy profesorów uczelni wyższych. Nie jest to zdecydowanie minus – osoby takie często zarabiają na życie, pracując w programach, których obsługi uczą. Dzięki temu znają wiele trików i sztuczek oraz mają profesjonalną perspektywę co do metod korzystania z danego oprogramowania. Większość zajęć składa się z 10–20 lekcji po około 5–10 minut, więc łatwo je przyswoić o każdej porze dnia, kiedy tylko masz chwilę czasu. Skillshare oferuje wiele bezpłatnych lekcji, ale zdecydowana większość dostępna jest dopiero po wykupieniu konta premium.

Zdjęcie główne artykułu: Designed by Freepik

sagaciousbot

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czy warto inwestować czas w szkolenia z programowania?
/
Czy warto inwestować czas w szkolenia z programowania?
Poznaj powody, dla których szkolenia z programowania są warte poświęcania im czasu. Dowiedz się, jak mogą wpływać na rozwijanie kariery oraz zwiększanie kompetencji i wartości na rynku pracy.
Jak wybrać idealny wideodomofon dla swojego domu?
/
Jak wybrać idealny wideodomofon dla swojego domu?
Porównanie najlepszych wideodomofonów, które oferują doskonałą jakość obrazu i dźwięku. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy wyborze urządzenia, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo i wygodę.
Jak filmowy green screen zmienił się w VR
/
Jak filmowy green screen zmienił się w VR
Chociaż green screen wydaje się standardem w dzisiejszym kinie akcji, to tak naprawdę przechodzi on powoli do lamusa. W najnowszej […]