Najlepsze serwisy z kursami online

Najlepsze serwisy z kursami online
/
/
Kursy i szkolenia
Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Kursy online to nie tylko kolejny papierek świadczący o ukończenia szkolenia, ale rzeczywiste umiejętności dające wiele korzyści w życiu zawodowym. Dlatego tak ważne jest znalezienie witryny, która wesprze Twój rozwój w profesjonalny sposób. 

Jeśli utknąłeś w domu na dłuższy czas, praca i relaks to nie jedyne rzeczy, które możesz robić. Jest to naprawdę świetna okazja, żeby przy pomocy internetu nauczyć się nowych rzeczy. Wiele stron polsko- i angielskojęzycznych oferuje teraz zajęcia i kursy online za darmo lub w promocyjnych cenach. Ten sposób pozwala na dopasowanie tempa nauki do własnych preferencji i ułatwia przyswajanie materiału. Sprawdza się także jako odskocznia w trakcie pracowitego dnia. Kursy online mogą obejmować chyba każdy temat, jaki przyjdzie Ci do głowy – od nauk ścisłych i technologii po sztukę, nauki humanistyczne i umiejętności miękkie jak kreatywność, komunikacja i samorozwój. Mogą też zapewnić Ci pomoc w napisaniu idealnego CV i listu motywacyjnego, jeśli szukasz lepszej pracy.

MasterClass

Platforma ta stała się popularna dzięki dwóm rzeczom. Pierwszą z nich jest potężna maszyna marketingowa działająca prężnie w większości mediów społecznościowych. Długotrwała promocja nie poszła jednak na marne, bo o MasterClass słyszał już chyba każdy. Drugą rzeczą, która wyróżnia tę platformę, są prowadzący. Gordon Ramsay uczy gotowania, Chris Hadfield mówi o kosmosie, Martin Scorsese tłumaczy, jak robi się filmy, a Margaret Atwood opowiada o kreatywnym pisaniu. Wszystkich nauczycieli jest ponad osiemdziesięciu. Trudno znaleźć drugi taki serwis, gdzie lekcje prowadzone są przez najwybitniejszych specjalistów w swoich dziedzinach. Każda lekcja podzielona została na krótkie fragmenty i bogata jest w materiały dodatkowe takie jak zeszyty ćwiczeń, wycinki tekstów czy przepisy kuchenne. Społeczność, która wytworzyła się wokół platformy, prowadzi aktywne dyskusje na omawiane tematy i wymienia się doświadczeniami, pomagając sobie nawzajem w projektach. MasterClass ma najwięcej kursów w dziedzinach związanych z filmem, gotowaniem, pisaniem, biznesem czy sztuką, więc nie jest najlepszym miejscem do nauki przedmiotów ścisłych. 

FutureLearn

Platforma FutureLearn to brytyjska spółka edukacyjna, która udostępnia otwarte kursy online pochodzące z uniwersytetów oraz instytutów naukowych z całego świata. Samo uczestnictwo w zajęciach jest darmowe, płatne jest wyłącznie uzyskanie certyfikatów i dyplomów potwierdzających ukończenie kursu. FutureLearn skupia się na tematach związanych z opieką zdrowotną i medycyną, IT oraz nauczaniem. Znajdziesz tam także kursy artystyczne i humanistyczne, ale jest ich mniej niż tych ścisłych. Platforma dzieli swoje zajęcia na krótkie lekcje, a wiele z nich można skończyć przy jednym posiedzeniu. Po pierwszym odpaleniu kursu masz do niego dostęp przez czternaście dni za darmo – w tym czasie możesz korzystać z niego bez przerwy. 

Udemy

Jedną z najbardziej popularnych i największych platform z kursami w sieci jest właśnie Udemy. Serwis ten nie ogranicza się do żadnych dziedzin i oferuje zajęcia z ogromnej liczby kategorii. Średnia cena kursu to około 15 dolarów, ale warto regularnie sprawdzać interesujące Cię tematy, bo na platformie często zdarzają się promocje i wyprzedaże. Udemy jest serwisem otwartym, gdzie każdy może wrzucić własny kurs i zostać tym samym nauczycielem online. Ma to swoje dobre i złe strony – liczba zajęć jest ogromna, ale nie wszystkie są dobrej jakości, dlatego tak ważny jest sprawnie działający na stronie system ocen. Przed zakupem danego zestawu lekcji przeczytaj komentarze uczących się z niego użytkowników – zabezpieczy Cię to przez ewentualnym marnotrawstwem pieniędzy i czasu. Platforma nie ma jeszcze zbyt wielu kursów w języku polskim, ale większość z nich posiada wbudowane napisy ułatwiające zrozumienie prowadzącego. Być może jest to okazja właśnie dla Ciebie – jeśli znasz się na czymś i jesteś w stanie zainteresować innych Twoim tematem, spróbuj nagrać o tym kurs. Na Udemy przydałoby się więcej języka polskiego. 

Skillshare

W serwisie Skillshare, podobnie jak w Udemy, kursy prowadzone są przez zwykłych ludzi, a nie celebrytów czy profesorów uczelni wyższych. Nie jest to zdecydowanie minus – osoby takie często zarabiają na życie, pracując w programach, których obsługi uczą. Dzięki temu znają wiele trików i sztuczek oraz mają profesjonalną perspektywę co do metod korzystania z danego oprogramowania. Większość zajęć składa się z 10–20 lekcji po około 5–10 minut, więc łatwo je przyswoić o każdej porze dnia, kiedy tylko masz chwilę czasu. Skillshare oferuje wiele bezpłatnych lekcji, ale zdecydowana większość dostępna jest dopiero po wykupieniu konta premium.

Zdjęcie główne artykułu: Designed by Freepik

sagaciousbot

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak skuteczne projektowanie sklepu internetowego wpływa na sprzedaż w systemie PrestaShop?
/
Jak skuteczne projektowanie sklepu internetowego wpływa na sprzedaż w systemie PrestaShop?
Dowiedz się, jak skuteczny design sklepu internetowego może zwiększyć sprzedaż na platformie PrestaShop. Zrozum, jak strategia projektowania wpływa na doświadczenia użytkownika i konwersje.
Jak wykorzystać nowoczesne designy komputerów Apple do podkreślenia estetyki Twojego biura domowego
/
Jak wykorzystać nowoczesne designy komputerów Apple do podkreślenia estetyki Twojego biura domowego
Sprawdź, jak nowoczesne komputery Apple mogą podkreślić wyjątkowy styl Twojego domowego biura. Dowiedz się, jak pomogą Ci ulepszyć pracę i estetykę miejsca.
Wideodomofon – jak dokonać wyboru odpowiedniego sprzętu do naszego domu?
/
Wideodomofon – jak dokonać wyboru odpowiedniego sprzętu do naszego domu?
Odkryj najlepsze sposoby na wybór wideodomofonu idealnie dopasowanego do Twojego domu. Porównaj różne modele, naucz się jakie funkcje są najważniejsze i jakie wynikają z nich korzyści.