Efektywna praca zdalna – co mówią najnowsze badania?

Efektywna praca zdalna – co mówią najnowsze badania?
/
/
Nowości
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sytuacja epidemiologiczna w kraju pokazała, jak wiele stanowisk można dostosować do pracy zdalnej w tempie ekspresowym. Również pracownicy w dużej mierze szybko odnaleźli się w nowej rzeczywistości. 

Praca zdalna ma zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Ci, którzy ją lubią, wskazują na sporą oszczędność czasu, który zwykle pochłaniały dojazdy do pracy. Druga grupa narzeka na brak balansu między życiem prywatnym a zawodowym oraz niższą motywację do wykonywania codziennych obowiązków. Również wielu pracodawców jeszcze do niedawna patrzyło na pracę z domu niezbyt przychylnym okiem. Najnowsze badania pokazują, że nie do końca słusznie.

Liczby mówią same za siebie

Najnowszy sondaż NEXERY, przeprowadzony przez InsightOut Lab, pokazuje, że praca zdalna może być efektywna – ponad połowa badanych stwierdziła, że praca z domu była tak samo lub nawet bardziej efektywna od tej w biurze. Równocześnie niemal 75% respondentów przyznało, że wymagało to od nich sporej dozy dyscypliny, której musieli się nauczyć.

Co ciekawe, inne badania Owl Labs, przeprowadzone jeszcze w 2019 roku, potwierdziły z kolei, że osoby pracujące zdalnie są… szczęśliwsze. Ankietowani przyznali, że praca zdalna w ogromnej mierze zredukowała ich stres oraz, że w takiej formule pracy chętniej zostają „po godzinach”.

Czas pokaże, czy rozwiązanie, które wcześniej traktowane było jako przywilej, ma szansę stać się nową rzeczywistością.

Zdjęcie główne artykułu: fot. Corinne Kutz, źródło: unsplash.com

sagaciousbot

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak innowacyjne systemy bezpieczeństwa mogą chronić twoje mienie
/
Jak innowacyjne systemy bezpieczeństwa mogą chronić twoje mienie
Przeczytaj, jak nowoczesne technologie z zakresu bezpieczeństwa mogą skutecznie zabezpieczyć Twój majątek. Poczuj bezpieczniej dzięki innowacyjnym systemom ochrony.
Jak wybrać idealny zestaw startowy Arduino dla początkujących?
/
Jak wybrać idealny zestaw startowy Arduino dla początkujących?
Przewodnik dla początkujących na temat wyboru odpowiedniego zestawu startowego Arduino. Dowiesz się jakie są różnice między zestawami i który będzie dla Ciebie najlepszy.
Jak wybrać odpowiednie rury do osłony kabli? Poradnik hurtowni elektrycznej
/
Jak wybrać odpowiednie rury do osłony kabli? Poradnik hurtowni elektrycznej
Dowiedz się, jakie aspekty warto wziąć pod uwagę podczas wyboru rur do osłony kabli. Znajdź niezbędne informacje, które pomogą Ci podjąć właściwą decyzję.