Efektywna praca zdalna – co mówią najnowsze badania?

Efektywna praca zdalna – co mówią najnowsze badania?
/
/
Nowości
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sytuacja epidemiologiczna w kraju pokazała, jak wiele stanowisk można dostosować do pracy zdalnej w tempie ekspresowym. Również pracownicy w dużej mierze szybko odnaleźli się w nowej rzeczywistości. 

Praca zdalna ma zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Ci, którzy ją lubią, wskazują na sporą oszczędność czasu, który zwykle pochłaniały dojazdy do pracy. Druga grupa narzeka na brak balansu między życiem prywatnym a zawodowym oraz niższą motywację do wykonywania codziennych obowiązków. Również wielu pracodawców jeszcze do niedawna patrzyło na pracę z domu niezbyt przychylnym okiem. Najnowsze badania pokazują, że nie do końca słusznie.

Liczby mówią same za siebie

Najnowszy sondaż NEXERY, przeprowadzony przez InsightOut Lab, pokazuje, że praca zdalna może być efektywna – ponad połowa badanych stwierdziła, że praca z domu była tak samo lub nawet bardziej efektywna od tej w biurze. Równocześnie niemal 75% respondentów przyznało, że wymagało to od nich sporej dozy dyscypliny, której musieli się nauczyć.

Co ciekawe, inne badania Owl Labs, przeprowadzone jeszcze w 2019 roku, potwierdziły z kolei, że osoby pracujące zdalnie są… szczęśliwsze. Ankietowani przyznali, że praca zdalna w ogromnej mierze zredukowała ich stres oraz, że w takiej formule pracy chętniej zostają „po godzinach”.

Czas pokaże, czy rozwiązanie, które wcześniej traktowane było jako przywilej, ma szansę stać się nową rzeczywistością.

Zdjęcie główne artykułu: fot. Corinne Kutz, źródło: unsplash.com

sagaciousbot

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Optymalizacja procesów produkcyjnych dzięki nowoczesnym rozwiązaniom CAD/CAM
/
Optymalizacja procesów produkcyjnych dzięki nowoczesnym rozwiązaniom CAD/CAM
Odkryj, jak nowoczesne narzędzia CAD/CAM mogą zoptymalizować procesy produkcyjne w Twojej firmie, zmniejszając koszty i zwiększając efektywność.
Kurs online czy stacjonarny – jakie rozwiązanie wybrać?
/
Kurs online czy stacjonarny – jakie rozwiązanie wybrać?
Chcesz nabyć lub rozwinąć jakąś umiejętność, ale nie wiesz jak się za to zabrać? Najlepszym rozwiązaniem będzie kurs. Pojawia się […]
Zespół samozarządzający. Czy to może zadziałać?
/
Zespół samozarządzający. Czy to może zadziałać?
Co się stanie, gdy firma zrezygnuje z podziału na szefów i podwładnych? Wbrew logice nie zapanuje chaos i anarchia. Tak […]